Wydarzenia


Zakończenie wakacji

 

DSC07044 Copy

W poniedziałkowe popołudnie 31 sierpnia Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach na Placu Wolności zorganizował imprezę pn” Zakończenie wakacji”. W programie była bajka dla najmłodszych „Bezpieczne miasto” , w której to artyści, aktorzy szczecińskich teatrów – Adam Dzieciniak oraz Przemysław Żychowski, uczyli w jaki sposób bezpiecznie poruszać się ulicami miasta. W przedstawieniu wzięły udział również dzieci wybierane przez aktorów. Kolejnym punktem programu był „Kabaretowy Kogel Mogel” program dla dorosłej części widowni. Usłyszeć mogliśmy wesołe monologi, skecze i gagi.

Za wsparcie naszego przedsięwzięcia składamy gorące podziękowania Pawłowi Jędrasowi – „Stodoła” Pizza Pub.

 

FOTOREL

 
Sami Swoi w Węgorzynie

 

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dnia 15 sierpnia zespół Sami Swoi uczestniczył w odpuście parafialnym w Węgorzynie. Zespół zrobił oprawę muzyczną Mszy świętej. Po mszy wszyscy udali się na plac przykościelny gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Tam zespół również wykonał kilkanaście utworów, za które otrzymał zasłużone brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Zespół Sami Swoi dziękuje księdzu proboszczowi Andrzejowi Tychońcowi oraz Urzędowi Gminy w Węgorzynie za zaproszenie.

20200815_152513.jpg

 

 

 
Kino pod gwiazdami

Przy współpracy Muzeum w Gozdowicach, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Gądno oraz Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach udało się zorganizować „Kino pod gwiazdami”. Na kompleksie boisk sportowych Orlik został wyświetlony film w reżyserii Jana Komasy pt. „Miasto 44”. Seans odbył się w piątek 7 sierpnia. Mimo, że to wydarzenie było przeprowadzone w rygorze sanitarnym związaną z pandemią Covid 19 film zgromadził dużą rzeszę widzów.

           Organizatorzy dziękują druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Mieszkowic za sprawnie przeprowadzoną akcję dezynfekcji i ochronę miejsca seansu.

 
Podwórkowe Place Zabaw 2020

Jak co roku w okresie wakacyjnym w sołectwach z Gminy Mieszkowice Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach zorganizował akcję pn. „Podwórkowe Place Zabaw”. Spotkania te cieszyły się ogromną popularnością. Profesjonalnie przeprowadzone zabawy przez animatorkę Monikę Kołodziejską sprawiły, że dwugodzinna zabawa minęła niezauważalnie. Były to między innymi: malowanie twarzy, modelowanie baloników w kształt zwierząt, zabawy integracyjno – taneczno – ruchowe, zabawy z chustą Klanza, mata animacyjna, mata treningowa, zabawy z poprzeczką limbo, zabawy przebieranki, wyścigi w tunelach, w workach, oponki sumo, przeciąganie liny, słomki konstrukcyjne, mini Zumba.
Składamy ogromne podziękowania sołtysom, radom sołeckim za włączenie się w współorganizację tego wydarzenia.
Projekt „Podwórkowe Place Zabaw” współfinansowany został ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mieszkowicach oraz funduszy sołeckich sołectw gminy Mieszkowice.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na facebooku.

https://www.facebook.com/MGOK.Mieszkowice

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->