Wydarzenia


Rozpoczęcie lata 2022

2 lipca br. na zespole boisk ORLIK odbył się festyn z okazji Rozpoczęcia Lata. Pogoda tego dnia dopisała. Od godziny 15 nasz festyn rozpoczął występ wokalistów oraz występ Martyny, która debiutowała swoją grą na skrzypcach. Następnie na scenie zaprezentowaly się zespoły reprezentujące MGOK: Dobrawa, Sami Swoi oraz Niespodzianka. Dla najmłodszych wystąpił Teatr Łapacze Snów, który swoimi animacjami zachęcił najmłodsze dzieci do wspólnej zabawy. Nastęnie mogliśmy wysłuchać muzykę ludową w ciekawej interpretacji Joanny Sinkiewicz przy akompaniamencie Michała Wiśniewskiego. Do wysłuchania utworów w rytmach latynowskich zaprosili nas Maria Radoszewska oraz Felipe Alonso Cespedes Sanchez. W podróż w lata 60 i 70 ubiegłego wieku zabrały nas urocze panie w programie „Filipinki to my”. Kocert prowadził Dariusz Koronczewski

W międzyczasie odbywały się zawody strażackie przygotowane przez naszą OSP. Również tego dnia każdy mógł się zapisać jako dawca szpiku kostnego.

Uzupełnieniem naszego festynu były stoiska, na których każdy mógł nabyć przygotowane przez Koła Gospodyń i Stowarzyszenia działajace w Gminie Mieszkowice rarytasy.

Nasz festyn zakonczyliśmy dyskoteką prowadzoną przez DJ Redem.

MGOK składa podziekowania za pomoc przy organizacji festynu: Gminie Mieszkowice, Zakładowi Usług Komunalnych w Mieszkowicach, dyrektorowi SP Mieszkowice Remigiuszowi Rzepczakowi za udostepnienie obiektu, strażakom OSP Mieszkowice, wszystkim wokalistom i zespołom za przygotowany program artystyczny, pani Marii Skowrońskiej i CK Chojna za wypożyczenie namiotów, panu Jarosławowi za realizację dźwięku.

Festyn zorganizowano z funduszu Gminy Mieszkowice oraz z Gminnego Funduszu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorem był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach.

FOTORELACJA-wydarzenia

 
ROZPOCZĘCIE LATA 2022

rozpoczecie lata

 
Konkurs wokalny Śpiewać Każdy Może

 

     6 czerwca 2022 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbył się Konkurs Piosenki „Śpiewać każdy może”. To już jedenasta edycja tego konkursu. W tym roku uczestnicy prezentowali piosenki Jacka Cygana. Na scenie ośrodka kultury wystąpiło 34 podmioty wykonawcze ( soliści oraz zespoły).
Konkurs składał się z kilku kategorii wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych, klasy VII-VIII oraz dorośli.
    Jury w składzie: Barbara Andrzejczyk, Renata Deka oraz Michał Cholewiński oceniało wykonawców, pod względem dykcji, emisji głosu, intonacji, interpretacji utworu i ogólnego wyrazu artystycznego. Przyznano następujące miejsca:
 
Kategoria: przedszkolaki
I miejsce – Alicja Madera Przedszkole nr 2 Dębno
II miejsce – Aniela Drużga Przedszkole Mieszkowice
III miejsce – Zofia Kaczmarek Przedszkole nr 2 Dębno
Wyróżnienia – Zuzanna Dymidów oraz Przedszkolaki z SP Zielin
 
Kategoria: klasy I – III SP
I miejsce – Kalina Pieróg SP Trzcińsko - Zdrój
II miejsce – Aleksandra Błęcka SP nr 2 Chojna
III miejsca – Martyna Makarońska CK Chojna
wyróżnienia: Kaja Ignar CK Chojna, Barbara Buko SP nr2 Dębno, Pola Janik Biblioteka i CK Trzcińsko- Zdrój, Lena Owsianna MGOK Mieszkowice, Maciej Wesołowski SP Cychry
 
Kategoria: zespoły klas I – III SP
I miejsce – Trio: Miriam Zivanović, Nina Przybyła, Klaudia Krakowiak SP nr Chojna
 
Kategoria: klasy IV – VI SP
I miejsce – Hanna Ferfet CK Chojna
II miejsce – Maksymilian Szacht SP Mieszkowice/ CK Chojna
III miejsca– Vanessa Zagórska CK Chojna
wyróżnienia: Weronika Wieczorek MOK Moryń, Lena Kołodziejska Biblioteka i CK Trzcińsko- Zdrój, Alicja Łuszczek SP Mieszkowice
 
Kategoria: klasy VII– VIII SP
I i II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Kamila Kot SP Zielin
 
Kategoria: zespoły klas IV – VIII SP
I miejsce – Violinki SP Mieszkowice
 
Kategoria: dorośli
I miejsce – Natalia Ziembowska Mieszkowice
 
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe upominki oraz dyplomy. Gratulujemy wszystkim laureatom i wykonawcom.
 
Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa i Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach. Sponsorami tegorocznego konkursu byli: Rada Rodziców SP Mieszkowice oraz MGOK Mieszkowice. Dziękujemy rodzicom za upieczenie ciasta oraz wszystkim zaangażowanym
w organizację konkursu. Słowa uznania dla wytrwałego jury, nauczycielom i instruktorom, za przygotowanie uczestników.
 
Sylwia Skórska i Zbigniew Ciszek

 

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Wieczór kabaretowy

 

W sobotni wieczór (21 maja) sala widowiskowa MGOK wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą jednego z wiodących wśród polskiej sceny rozrywkowej – kabaretu Ciach. Pogodne, wesołe skecze nieraz do łez rozbawiały zebraną publiczność i za każdym razem aktorzy otrzymywali rzęsiste, zasłużone brawa.
Przed i po spektaklu kabaretowym była możliwość nabycia i skosztowania pysznego domowego ciasta, przygotowanego specjalnie na ten wieczór przez Zarząd Osiedla Mieszkowice.

Organizatorem wieczoru kabaretowego był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach.

fotorelacja z wydarzenia na naszym profilu www.facebook.com/MGOKMieszkowice

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->