Zespół taneczny Mieszki

Zespół taneczny Mieszki działa przy Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach. Został założony w 1 marca 2003 roku, instruktorem jest  Danuta Panek. Przez 10 okres działalności w zespole tańczyło ponad 100 osób. Tańczyli w nim tancerze od 6 do 16 lat. Opracowane były tańce disco, towarzyskie i ludowe (kujawiak, trojak, krakowiak). Za sprawą kontaktów polsko - niemieckich  zespół wyspecjalizował się w tańcu country. W roku 2005 zespół nawiązał współprace z zespołem niemieckim “Country Family Oderberg”, która trwała do roku 2012 .W ramach współpracy zespoły spotykały się na wspólnych warsztatach zarówno, w Oderbergu i w MGOK Mieszkowice, razem występowały na scenach niemieckich w Schwedt i w Oderbergu oraz w Polsce. Obecnie ( 2013) zespół liczy 20 osób, tańczą dzieci od lat 9, młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna oraz dorosłe panie. Występuje na imprezach lokalnych, w okolicznych miejscowościach oraz w Niemczech np. Wriezen.Oderberg, Altranft, Bad Freienwalde, w Strasburgu i Koszalinie na Polsko - Niemieckim Festiwalu Młodzieży. Instruktor  D. Panek opracowuje własne choreografie, a tańce  zespołu każdorazowo przyciągają wielu widzów i są gorąco oklaskiwane. Ważnym działaniem zespołu są integracyjne warsztaty taneczne organizowane w ramach projektów dofinansowanych z Unii Europejskiej, których finałem jest wspólny występ wszystkich uczestników na "Mieszkowickich Dniach Kultury i Przyjaźni ". W 2013 kontynuujemy tradycje w ramach współpracy z zespołem Country White – Head - Eagles e.V. z Eberswalde i Ritą Witthuhn.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w projektach i warsztatach realizowanych przez zespół Mieszki i MGOK Mieszkowice.

 

Kalendarium zespołu:

 

27.04.2013 ( MGOK Mieszkowice) warsztaty polsko -niemieckie

29.06.2013 ( Mieszkowice ) warsztaty polsko-niemieckie i występy na scenie Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2013

15.09.2013 ( Mieszkowice) festyn Pożegnanie Lata

 


Zespół taneczny Mieszki


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Zespół taneczny Mieszki działa przy Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach .                                              Został założony w 1 marca 2003 roku, instruktorem jest  Danuta Panek.                                                                               Przez 10 okres działalności w zespole tańczyło ponad 100 osób.                                                                                         Tańczyli w nim tancerze od 6 do 16 lat.                                                                                                                          Opracowane były tańce disco, towarzyskie i ludowe (kujawiak, trojak, krakowiak).                                                                                                                                                                           Za sprawą kontaktów polsko - niemieckich  zespół wyspecjalizował się w tańcu country.                                                        W roku 2005 zespół nawiązał współprace z zespołem niemieckim “Country Family Oderberg”, która trwała do roku 2012 .W ramach współpracy zespoły spotykały się na wspólnych warsztatach zarówno, w Oderbergu i w MGOK Mieszkowice, razem występowały na scenach niemieckich w Schwedt i w Oderbergu oraz w Polsce. Obecnie ( 2013) zespół liczy 20 osoby, tańczą dzieci od lat 9, młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna oraz dorosłe panie.                Występuje na imprezach lokalnych, w okolicznych miejscowościach oraz w Niemczech np. Wriezen.Oderberg, 
Altranft, Bad Freienwalde, w Strasburgu i Koszalinie na Polsko - Niemieckim Festiwalu Młodzieży.                           Instruktor  D. Panek opracowuje własne choreografie, a tańce  zespołu każdorazowo przyciągają wielu widzów                       i są gorąco oklaskiwane.                                                                                                                                                                           Ważnym działaniem zespołu są integracyjne warsztaty taneczne organizowane w ramach projektów dofinansowanych            z Unii Europejskiej, których finałem jest wspólny występ wszystkich uczestników na "Mieszkowickich Dniach Kultury         i Przyjaźni ". W 2013 kontynuujemy tradycje w ramach współpracy z zespołem Country - White – Head - Eagles e.V. z Eberswalde i Ritą Witthuhn.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w projektach i warsztatach realizowanych przez zespół Mieszki i MGOK Mieszkowice.

Kalendarium zespołu:

27.04.2013 ( MGOK Mieszkowice) warsztaty polsko -niemieckie                                                                                                         29.06.2013 ( Mieszkowice ) warsztaty polsko-niemieckie i występy na scenie Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2013    15.09.2013 ( Mieszkowice) festyn Pożegnanie Lata

 
-->