Święto Plonów w Gozdowicach

Uzupełniając notatkę z przebiegu Święta Plonów w Gozdowicach zamieszczoną na stronie gminy www.mieszkowice.pl , miło nam jest poinformować, że Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach miał swój udział w przebiegu uroczystości. Oprawę mszy świętej zapewnił zespół Sami Swoi i organista, a zarazem nasz instruktor Zbigniew Ciszek. Korowód dożynkowy prowadziła zasłużona Kapela Mieszkowicka. Obrzęd dożynkowy i pieśni okolicznościowe zaśpiewał zespół wokalny Dobrawa. Po nim w repertuarze 'lekkim, miłym i przyjemnym...” wystąpił zespół Sami Swoi. Przypominamy, że zespół działa w Zielinie, a jego instruktorem jest Z Ciszek.. Po raz drugi widzowie mieli okazje usłyszeć Duet Vena w przepięknych polskich przebojach. Zespól Składak rozruszał tańczących mocnym brzmieniem i różnorodnym repertuarem. Do tańca grał zaprzyjaźniony, wywodzący się z naszego Ośrodka, zespól Szczęśliwy Traf. Muzyka rozbrzmiewająca ze sceny była miłym dodatkiem do biesiady dożynkowej .

Podczas dożynek w Gozdowicach komitet społeczny przeprowadził II część zbiórki publicznej pn.”Zbiórka dla Ilony” (2019/3202.KS).

Na uwagę zasługuje akcja „Pierogi z Kamionki”. Za symboliczne 2 zł wrzucone do puszki można było degustować pyszne ruskie pierogi. Loteria z atrakcyjnymi nagrodami kusiła nie tylko najmłodszych. Zamiast biletu na prom, można był wspomóc chorą Ilonę.

 

Przypominamy Ilona nastolatka z Kamionki Gmina Mieszkowice, od czerwca zmaga się z ciężka chorobą - białaczką limfoblastyczną. Fundusz zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane na rzecz pokrycia kosztów leczenia, rehabilitacji i sprzętu oraz innych wydatków poprawiających jakość życia Ilony.

Miło nam jest poinformować, że w Gozdowicach zebrano po wstępnym przeliczeniu sumę 5 676,43zł oraz 336,32 EUR

Przypominamy, że podczas I części zbiórki publicznej w Mieszkowicach dnia 14 lipca zebrano 16 161,62zł

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki. Członkom zespołów za uprzyjemnienie niedzielnego popołudnia. Organizatorom, słowa uznania za atmosferę i trud jaki włożyli w realizację uroczystości dożynkowej.

Na Dożynki 2020, które odbędą się Wierzchlasie, zapraszają Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa i Sołtys Wierzchlasu Jan Kruszewski.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
-->