Cecyliada 2023

Pomimo, iż wspomnienie liturgiczne świętej Cecylii, patronki muzyków i muzyki kościelnej, przypada 22 listopada Spotkanie z Pieśnią Religijną tzw. Cecyliada odbyło się już 18 listopada. Tradycyjnie nasze święto rozpoczęliśmy mszą św. w kościele parafialnym w Zielinie koncelebrowaną przez ks proboszcza Kan Marka Siedleckiego oraz proboszcza parafii w Troszynie Pawła Nowotarskiego w intencjach uczestników spotkania oraz dziękczynnej z okazji 20 lecia zespołu Sami Swoi. Oprawę mszy św. zrobili sami jubilaci.

Następnie na sali wiejskiej odbył się przegląd zespołów, którzy przyjęli nasze zaproszenie do uczestnictwa w Cecyliadzie. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Canto – Kamień Wielki, Cantores – Witnica, Bajka – Cedynia, Gloria Dei – Dębno, Borzymianka – Borzym oraz Dobrawa i Sami Swoi z MGOK Mieszkowice. Niestety z powodu choroby wiele zespołów do nas nie dojechało. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami a zespoły otrzymały dyplomy oraz skromny prezent upamiętniający nasze spotkanie. Po występach zaserwowano poczęstunek, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zielinie, za któy bardzo serdecznie dziękujemy.

Cecyliadę zaszczycili swoją obecnością burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mieszkowicach Zbigniew Kmiecik, skarbnik Gminy Bożena Misiewicz.

Za wsparcie finansowe organizatorzy dziękują dla Banku Spółdzielczego w Chojnie. 

Organizatorem tegorocznej Cecyliady był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach a współorganizatorami: Józef Mroziak – sołtys Zielina, Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie, parafia pw. Narodzenia NMP w Zielinie, zespół Sami Swoi.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i już teraz zapraszamy za rok na jubileuszową XX Cecyliadę w Zielinie.

FOTORELACJA-wydarzenia

 
-->