Wakacje z Kulturą

 

WAKACJE Z KULTURĄ pod taką nazwą Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach zorganizował tygodniowe różnego rodzaju spotkania i warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży w miesiącu lipcu. Pierwszym punktem Wakacji z Kulturą były Bezpieczne Wakacje – spotkanie z policjanten, który opowiadał o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą, w domu oraz numerach alarmowych i postępowaniu w nagłych wypadkach. Podobne spotkanie odbyło się 8 sierpnia. Pierwszymi warsztatami były warsztaty filcowania na mokro. Zajęcia prowadziła Barbara Nowicka. Tematem prac były kwiaty. Każdego dnia odbywały się zajęcia wokalne prowadzone przez Katarzynę Pożarycką. Kolejnymi propozycjami były warsztaty rękodzielnicze, warsztaty plastyczne prowadzone przez Danutę Panek. Jak również warsztaty origami. Nie mogło też zabraknąć gier i zabaw planszowych. Bardzo pouczającymi warsztatami były warsztaty udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez strażaków naszej OSP. Tygodniowy plan Wakacji z Kulturą zakonczyliśmy grą miejską przygotowana przez dyrektora Muzeum w Mieszkowicach Michała Dworczyka.

W nastepnym tygodniu odbyły się Podwórkowe Place Zabaw. W każdym z sołectw przy współpracy z sołtysami i radami sołeckimi bawilismy się z dziećmi. W związku z upałami w niektórych sołectwach takie spotkania musielismy odwołać i przesunąć na inny, dogodny termin.

Nowością w wakacyjnych propozycjach naszego Ośrodka były warsztaty tworzenia świec i warsztaty gry na ukulele. Pod koniec sierpnia odbyły się dwudniowe warsztaty gry na ukulele prowadzone przez Bartłomieja Orłowskiego. Pierwszego dnia w Moryniu drugiego w Mieszkowicach. Organizatorem była Ewa Kwiecień.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i przyczynili by program wakacyjny był tak bogaty w wydarzenia.

 

Fotorelacja na naszym profilu na Facebooku

 

 
-->