Ferie zimowe w MGOK

 

Ferie zimowe 2019 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach za nami.

            W ramach akcji prowadziliśmy zajęcia plastyczne - instruktor Barbara Nowicka. Uczestnikami były osoby od lat 6 do 15. Młodzi artyści malowali farbami temperowymi, wykonali róże z krepiny i dekoracje przestrzenną - kwiaty z serwetek ażurowych. Zdobili przedmioty metodą decoupage oraz wykonali świeczniki ze słoików dekorowanych sznurkami, koronkami i wstążkami. Na warsztaty przychodziło systematycznie około 12 uczestników, ale ogółem naszą pracownie odwiedziło 25 osób.

            Codziennie trwały zajęcia integracyjne połączone z rytmiką i zabawą, które prowadzili instruktorzy Danuta Panek i Zbigniew Ciszek. Zabawa to najlepszy sposób na naukę poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej. W sposób wesoły i dynamiczny uczono tego w MGOK.

            Wspólne śpiewanie to kolejna propozycja dla chcących spróbować swoich sił artystycznych, a w grupie raźniej. Po okiem instruktora Z. Ciszka spora bo aż 15 osobowa grupa szlifowała swoje możliwości wokalne.

            Od godziny 12.00 codzienne sala był otwarta dla miłośników gier towarzyskich i planszowych. Rozegrano mini turnieje w warcaby i grę „statki”.

            Pracownicy Muzeum Mieszkowice przeprowadzili dnia 1 lutego gry historyczne i zabawy połączone z musztrą wojskową.

            Spotkanie z historią odbyło się 8 lutego w ramach gry planszowej pt. „Burza nad Warszawą”, która przeprowadzili w MGOK wraz ze swoim opiekunem uczniowie ze Szczecina, jej autorzy i pomysłodawcy.

            Dla wszystkich milusińskich odbył się Bal karnawałowy dnia 31 stycznia, grał i zbawiał dzieci Z. Ciszek, a zabawy integracyjne i konkursy prowadziła D. Panek..Dzieci przyszły pięknie po przebierane. Wesoła dwugodzinna zabawa upłynęła bardzo szybko.

            Słodki poczęstunek - dekorowane ciasteczka - był przygotowany przez dzieci pod kierunkiem Beaty Wawruszczak na warsztatach kulinarnych.

            Wesoły spektakl teatru dla dzieci ART KRAK z Krakowa „Lodowa Kraina” na motywach bajki o księżniczce Elzie był finałem tegorocznych ferii zimowych w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach.

            Mamy satysfakcje, że uczestnicy tegorocznych ferii dobrze się u nas czuli, a za miłą i serdeczna atmosferę pięknie dziękujemy.

           

Barbara Nowicka

dyrektor

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu ferii zimowych, które odbyły się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach:

 

 

www.facebook.com/MGOKMieszkowice

 
-->